Bariyer Sistemleri

Bariyer Sistemleri

Bariyer Sistemleri, istenmeyen kontrolsüz girişlerin önüne geçmek ya da giriş-çıkışların kontrol altına alınması amacıyla kullanılır. Araç girişi istenmeyen alanlarda tüm girişlerin kontrol altına alınması için kullanılan bariyer sistemleri hem can hem de mal güvenliği açısından oldukça önem taşımaktadır.

Otopark bariyer sistemleri evinizde, iş yerinizde veya oturduğunuz sitenin bahçe kapısı veya garaj kapısını otomasyonel olarak sensörlü, uzaktan kumandalı veya plaka okuma sistemi entegrasyonu ile belirlediğiniz araçları veya kişilere otomatik açılmasını sağlayabilir, görsel olarak şık görünüme sahip bariyerler ile göz zevkinizi bozmadan mekanın giriş çıkış operasyonlarını kontrollü yapılmasını sağlarsınız.

Bariyer sistemleri, genellikle otoparkların giriş ve çıkışlarında bulunan ve araç geçiş kontrolünü sağlayan sistemlerdir. Bariyer sistemlerinin varlığı araç güvenliği açısından oldukça önemlidir. Bunun dışında sitelerin ve bazı kurumların otoparklarında yabancı araç geçişini önlemek için de kullanılan bu sistemler; hastane, ofis, karakol, belediye, alışveriş merkezi, kamu kurum ve kuruluşlarına ait otoparklarda da kullanılır.

izmir otomatik bariyer sistemleri,izmir bariyer sistemlri

Bariyer Sistemlerinin Özellikleri

Bariyer sistemlerinin kullanımı oldukça pratik ve işlevseldir.Kollu bariyer olarak da bilinen bu sistemlerde, kol uzunlukları standart olsa da kullanılacak alana göre de uyarlanabilir. Bununla birlikte kol uzunluğu ne olursa olsun geçiş kısıtlamalarına göre bu kollar uzaktan kumanda ile kontrol edilebilir.

Bariyer sistemlerinin bir diğer önemli özelliği de son teknoloji ile birlikte zaman kontrolü sağlamasıdır. Bu özellik sayesinde bariyer belirli bir zamana ayarlanabilir. Açılış zamanında bariyer kolu otomatik olarak açılırken, kapanma zamanı geldiğinde yine bir müdahaleye gerek duymadan kapanabilir.

Bariyer sistemlerinin acil durum özellikleri de mevcuttur. Bu özellik sayesinde deprem, sel, yangın ya da diğer afet durumlarında acil alarm özelliği devreye girerek bariyer kolları serbest geçiş moduna geçer. Böylece olası tehlikeli durumlarda geçiş ve sıkışıklık gibi durumlar ortaya çıkmaz.

Start typing and press Enter to search

Shopping Cart